Футбол. Рафалівка проти Малинська: лідеру програли, але не осоромилися

Поділитись у Facebook Відправити в Twitter
  • 06.06.2019 15:03
  • 0

Справжньою родзинкою минулого туру чемпіонату області у першій лізі стала зустріч у першу неділю червня рафалівчан та Малинська, що завітав до селища у якості очільника турнірної таблиці головних футбольних перегонів Рівненщини. За календарем цей поєдинок мав відбутися у Малинську. Та за обопільною згодою через реконструкцію тамтешньої арени грали у Рафалівці.

Рафалівка: не падати духом!

Лідер нинішнього чемпіонату демонструє дійсно захмарний, як на рівень області, футбол, буквально «виносячи» усіх своїх суперників з розгромними рахунками. До прикладу – на минулому тижні малинчани упродовж двох днів рознесли вщент захисні порядки спочатку радивилівського «Сокола» – 6 : 0, а потім бугринської «Калини» – 5 : 0. В одному з цих поєдинків хет-тріком відзначився добре відомий нам Віталій Брикса. Та й у пам’яті самих рафалівчан, мабуть, ще не стерлися торішні домашні 0 : 9 від того ж Малинська.

Тому на зустріч з фаворитом місцеві футболісти вийшли гранично відмобілізованими і з намірами дати справжній бій гранду обласного футболу. Команда Богдана Самардака вийшла на гру майже в оптимальному складі з Бриксою на вістрі атаки, а джокера Артема Корольчука (зріст 2 метри 8 сантиметрів) тренер приберіг на другий тайм.

Хлопці Івана Ярути зуміли протриматися майже півгодини, та потім рівненський арбітр Андрій Приймачук призначив пенальті у ворота господарів, який викликав хвилю незадоволення серед місцевих уболівальників. Суддівський вирок чітко реалізував центральний захисник гостей Олександр Гергелюк – 0 : 1.

А от на другий тайм місцевих явно не вистачило. Найперш несподівано помилився воротар рафалівчан Олександр Черевач, який до цього декілька разів рятував свої володіння від разючих «пострілів» креативних гравців Малинська. Ще один добре знайомий нашим уболівальникам лівий захисник біло-червоних Василь Бойко зробив простенький навіс до володінь кіпера, але той якимсь незбагненним чином дослав м’яч до власної сітки – 0 : 2.

Та господарям дуже хотілося «розпечатати» володіння приїжджого стража воріт Михайла Грицаля, і невдовзі вони отримали стопроцентну нагоду для цього – Приймачук вказав на «крапку» тепер уже біля воріт футболістів з Березнівського району. На жаль, рафалівчани не забивають вже вдруге поспіль – Грицаль у блискучому стрибку відбив шкіряну сферу з лівого нижнього кута воріт…

І покарання для господарів не забарилося – джокер Корольчук використав чи не єдину помилку капітана помаранчево-чорних Романа Чугая і «розстріляв» беззахисного Сашка Черевача – 0 : 3. Засмучені господарі до фінального свистка отримали ще один гол від резервіста Миколи Гайдучика – 0 : 4. Та докоряти собі не мають права – грали як могли, і не їхня вина, що так поступилися – просто суперник нині на голову сильніший.

Залишається лише побажати малинчанам успішного виступу у чвертьфіналі аматорського чемпіонату України, де вони за жеребкуванням потрапили на «Таврію» із Новотроїцького, що на Херсонщині. Перший двобій наші земляки гратимуть 8-го червня у гостях, матч – відповідь – 12-го вдома. А рафалівській команді – не падати духом і набирати «свої» очки.

«Коливань» наколивала «Ізотопу»

За день до описаних вище подій у Вараші команда РАЕС приймала у себе клеванську «Коливань», яка зірок з неба не хапає, але й обіграти її, особливо нинішнього сезону, зовсім не просто. Атомники, граючи без декількох провідних гравців, переконалися у цьому досить швидко, отримавши гол у власні ворота вже в дебюті зустрічі. Олександр Кушнір недбало відкинув м’яч своєму воротарю Андрію Кардашу, а той, намагаючись уникнути кутового, все ж випустив предмет футбольної суперечки за лінію поля і не встиг повернутися до воріт. Суперник оперативно скористався прорахунками опонентів і повів у рахунку – 0 : 1.

Та ізотопівці не гаяли часу марно і зуміли відігратися – Олег Якубський стрілою промайнув по правому флангу атаки і викотив м’яч під удар Василю Мельничуку – 1 : 1. Все ж до перерви гості зуміли вийти вперед, знову покаравши місцевих за «дірку» у центрі захисту – 1 : 2.

У другому таймі тренерський штаб «Ізотопа» випустив для посилення атаки Юрія Крисюка, який багато років вірою і правдою захищав ворота атомників, а тепер через травму може грати лише у якості польового гравця.

На жаль, старі болячки дали про себе знати, і хвилин з 5 Юрко приходив до тями після контакту із суперником за межами поля після рецидиву.

Справжній боєць, Крисюк знайшов у собі сили ще раз повернутися у гру, і не лише повернутися, але й забити красень-гол гарматним ударом метрів з 25-ти, відновивши паритет – 2 : 2.

Вклавши в удар всі свої сили, гравець вже не зміг продовжувати матч, і партнери закінчували поєдинок у меншості. Втримати хоча б нічию їм не вдалося – 2 : 4.

Інші результати туру

З інших ігор туру слід відзначити погром аутсайдера із Здолбунова у Сарнах – 4 : 0. Несподівано стільки ж отримав Радивилів у Гощі, а Млинів мінімально подужав Бугрин – 1 : 0. У змагальному рейтингу першої ліги без втрати залікових пунктів перед веде феноменальний Малинськ – 24 очки і різниця м’ячів 45 : 3. Другий і третій рядки ділять Сарни та Садове – по 16 після семи проведених матчів. Рафалівка – восьма, маючи 8 балів, Вараш – дев’ятий – 7 очок.

Юнацькі перегони очолює «Ізотоп-РАЕС» – 22 очки. Вихованці Бориса Котка здолали у своєму останньому матчі клеванських однолітків – 3 : 1. На три бали менше у «Маяка» і на 4 – у ДЮСШ «Вереса» з Рівного, але у них є ще гра у запасі. Рафалівка вдома обіграла ХФК «Надія» з Рівного зусиллями Григорія Муляра та Романа Москалика та вийшла на 5-те місце, маючи 12 очок.

ІІ ліга. Дубровиця програє, а Володимирець – виграє

Якщо лідери у еліті обласного футболу навряд чи поміняються до завершення сезону, то у другій лізі усе не настільки прогнозовано і, можна сказати, непередбачувано та цікаво. Так, дотихчасовий лідер з Дубровиці у запеклому двобої поступився у Садовому місцевій другій команді – 2 : 3, яка для перемоги задіяла навіть трьох гравців з першої команди, що дозволено регламентом.

Поразка відкинула дубровичан одразу на третю позицію (14 балів), а м’який фотель очільника посів з 17-ма очками березнівський «Случ», що вдома обіграв ОТГ «Клевань – Оржів» – 2 : 1. Мало хто сподівався побачити одразу ж за лідером рокитнівське «Полісся», яке натужно вдома подолало явного аутсайдера «Стандарт – Водник» з Рівного – 1 : 0 і набрало 15 очок.

Володимирчани на запасному «Янтарі» приймали рачинський «Колос» і зуміли переконливо – 6 : 2 реваншуватися за домашню поразку в останньому поєдинку минулого сезону. Виграш у Володимирці зробив Рачин тоді, між іншим, віце-чемпіонами першості Рівненщини. Футболісти з Дубенського району, тверезо оцінивши власні можливості, не захотіли дебютувати у вищій лізі Рівненщини і вирішили, що краще бути одним з перших на селі, ніж останнім у місті. Нині Рачин – твердий середняк, і першим відкрив рахунок, реалізувавши пенальті – 0 : 1.

Та ще до свистка на відпочинок «енерджайзери» не лише відігралися, але й вийшли вперед – 2 : 1.

По перерві голи посипалися до сітки візитерів, наче з рогу достатку, причому забили їх господарі протягом 15 хвилин. І лише на останніх хвилинах рачинці спромоглися ще раз вразити ворота «Енергії»…

Найбільший вклад у перемогу команди вніс її харизматичний капітан Василь Новицький, який відзначився тричі. Ще по голу у командну скарбничку додали Ігор Кисіль, Сергій Дячук та Сергій Сиротюк.

Таким чином, в активі володимирчан стало 12 балів, що дає їм 5 місце.

Сьомим іде «Моноліт», який зумів привезти очко із Зарічного, де суперниками була розписана мирова – 0 : 0.

Ще в одному матчі Томашгород вдома таки дотис юнаків з ФЦ «Дубно» – 3 : 2 і посідає 4 місце.

Ветеранський чемпіонат

Помаленьку набирає ходи і ветеранський чемпіонат Рівненщини. Із поєдинків третього туру наших болільників особливо цікавив, зрозуміло, двобій локальних суперників, у якому в суботу володимирчани приймали атомників.

Впродовж матчу ізотопівці зуміли двічі відзначитися і записали до свого активу перших три очки – 2 : 0.

Ворота Володимира Муравинця зуміли вразити два Сергії – Голодюк (зі штрафного) та Кедич (після сольного проходу). Районні ж ветерани набраних балів поки що не мають, як і забитих голів.