• 0

Не дуже вдало склався для футболістів нашого регіону початок нинішнього літа. Ось уже друга пара червневих вихідних складається для них дуже важко і набраних очок майже не приносить. Волею календаря усі наші колективи змагалися у суботу, 8-го червня, яку знову можна назвати «чорною».

Починали юнаки в Рафалівці

Хронологічно першими починали юнаки у Рафалівці. З них і почну. Майбутня зміна млинівської «Ікви», що завітала до селища, нині виглядає доволі слабо, але й рафалівчани у цьому році не ті, що були два роки тому, та це й зрозуміло, адже склад юнацької команди щороку оновлюється. І показник роботи «молодіжки» — це кількість гравців, підготовлених для дорослої команди. У цьому плані тренер Іван Малець працює доволі успішно, бо за «основу» вже зараз грають Серховець, брати Левкови, Ярошик, Копач, Волощук та Ігор Черевач.

Та повернусь до гри юнаків. Отож, як на мене, два роки тому млинів чани отримали б не 8, а 18 голів у свою сітку за такої гри, яку вони показали того спекотного червневого полудня на відмінному газоні стадіону «Рафбрук». Господарі одразу захопили ініціативу, та голи давалися їм якось натужно.

Справи пішли краще, коли наставник місцевих вдався до ротації, і на поле вийшли резервісти. Вони й довели справу до погрому — 8 : 0.

По два м’ячі записали до свого бомбардирського реєстру Григорій Муляр та Віктор Брик, ще по разу відзначилися Влад Гузоватий, Михайло Хмелюк, Петро Озеруга і Тарас Кібиш.

Такою перемогою молодші рафалівчани значно поліпшили собі різницю забитих та пропущених м’ячів, але залишилися на 5-му місці.

А лідери юнацьких перегонів — ДЮСШ «Верес» (Рівне) та «Ізотоп» (Вараш) зустрічалися у Садовому. І підопічні Бориса Котка, які до цього поразок не мали, вперше поступилися — 0 : 3. З таким же рахунком на користь господарів завершилася і гра основних складів.

Провали в обороні у дорослих

А тепер знову про дорослих. Зрозуміло, що наставник «основи» рафалівчан Іван Ярута у поєдинку з «Іквою» планував поповнити очковий запас команди, адже млинівчани нині зірок з неба не хапають, хоча, наприклад, атомників у Вараші вони обіграли.

Але перед грою з’ясувалося, що через травму не може грати нинішній капітан Роман Чугай, а Ігор Черевач мав пропускати матч через перебір жовтих карток.

Тому в центрі захисту перший тайм відіграли Михайло Лемешинський та Влад Копач. І виявилося, що подібний варіант оборони гості легко розкусили, бо мали у своєму складі швидких «бігунків» Павла Ліщука та екзотичного африканця з дивовижним ім’ям Кілісаво Лукабі.

Ліщук ще в середині першого тайму легко втік від переслідувачів та відкрив рахунок — 0 : 1. А від другого гола в кінці тайму рафалівчан врятувала лише самовіддана гра того ж Лемешинського, який ціною травми врятував господарів від утрати другого гола…

По перерві у біло-чорних вийшли троє основних гравців — Серховець, Похила та Волощук, і хвилин з 10 господарі затисли гостей на їхній половині поля, зумівши вирівняти становище.

Вперше за матч у місцевих пройшла чітка флангова атака, у якій Віталій Корзюк з ювелірної подачі Леоніда Федіни буквально «розстріляв» приїжджого кіпера з близької відстані — 1 : 1.

Здавалося, що на крилах ейфорії хлопці Василя Дацького зараз же «порвуть» візитерів на шматки. Та знову провал у обороні, і той же Ліщук на прізвисько «Мультик» не залишив Олександру Черевачу ніяких шансів на порятунок — 1 : 2.

До кінця зустрічі скоріше «Іква» мала збільшити свій голевий доробок, ніж рафалівчани — відігратися. Той же чорношкірий хавбек Млинова як мінімум двічі «пробачив» місцевих футболістів.

Отож, зовсім неочікувана поразка господарів, основною причиною якої мені бачиться недооцінка суперника та кадрові пертурбації, словом, «своїх» очок вони не взяли.

Результати інших поєдинків туру

В інших поєдинках туру минулорічний чемпіон з Сарн переконливо — 4 : 1 так і хочеться сказати — «потоптав» «Калину» з Бугрина, а Клевань з Гощею голів не забивали – 0 : 0.

За два тури до завершення першого кола попереду, як і раніше, без очкових втрат лідирує ФК «Малинськ» — 24 бали, по 19 мають Сарни та Садове.

Рафалівка (8 очок) та Вараш (7 очок) посідають відповідно 8 та 9-ту позиції змагального рейтингу першої ліги.

Теж саме, мабуть, треба сказати про двобій «Моноліта» та другої команди Садового, що паралельно рафалівському матчу проходив на запасному полі Спорткомплексу РАЕС. То був явно не день енергоремонтників, які давно так не програвали на власному полі, як це трапилося у суботу — 0 : 3.

Лише володимирецька «Енергія» спромоглася привезти очко з Рівного, де розписала мирову із аутсайдером другої ліги «Стандартом — Водником» — 1 : 1.

Очільник другої ліги — березнівський «Случ» обіграв на виїзді Рачин і згромадив 20 пунктів.

Друге в табелі про ранги рокитнівське «Полісся» розійшлося внічию з дубровичанами — 1 : 1, які відкотилися на 4-те місце, пропустивши на 3-тє Садове — 2. Зарічне виграло у Дубно – 1 : 0, а єдина перемога домашніх футболістів зафіксована у поєдинку ОТГ «Клевань — Оржів» — «Граніт» Томашгород — 1 : 0. Таким чином перед грою з лідером ліги Володимирець — шостий (13 балів), «Моноліт» — восьмий: 11.

Малинчани на спекотній Херсонщині…

Окремо скажу за кращу (на цей день) команду Рівненщини — ФК «Малинськ», яка на спекотній Херсонщині провела перший чвертьфінальний поєдинок аматорського чемпіонату країни з новотроїцькою «Таврією» і завершила гру з досить прийнятним для себе рахунком — 1 : 1.

Гол, забитий на виїзді Анатолієм Онищуком, дає нашим землякам досить реальні шанси у разі перемоги на своєму полі 12-го червня на прохід до півфіналу престижних змагань.

Зазначу також, що Василь Лойко відіграв увесь матч, а Віталія Бриксу замінили в середині другого тайму.

…володимирчани — на Рокитнівщині, а варашани — в Сарнах

Не поповнили очковий багаж і ветерани. Володимирчани з хокейним рахунком 3 : 5 поступилися у селі Масевичі, де поки що приймає гостей Рокитне. Наші земляки весь час по ходу гри поступалися, граючи не основним складом, а усі три голи забив у ворота рокитнянців Олег Кладько (один з пенальті). До речі, два одинадцятиметрових арбітр призначив і у ворота володимирчан, і обидва вони були реалізовані.

А варашани у цікавому поєдинку мінімально — 2 : 3 програли сарненському «Маяку». Усі голи на основному полі «Ізотопа – РАЕС» були забиті до перерви, причому гості весь час вели у рахунку.

Перший раз атомники зрівняли рахунок зусиллями Сергія Кедича, який використав помилку воротаря сарненчан, а вдруге Євген Приходько реалізував пенальті, призначений за порушення правил проти його ж самого…

У другому таймі попри неабиякі зусилля обох суперників рахунок так і не змінився. У турнірній таблиці ветеранського чемпіонату помаленьку вимальовується трійця лідерів — це рівненська «Славія», млинівський «Автоплюс» та сарненський «Маяк». На жаль, наші земляки поки що до фаворитів не належать.